günlük doğal makyaj

günlük doğal makyaj

8 Adımda Günlük Doğal Makyaj

günlük doğal makyaj
günlük doğal makyaj

 

8 Adımda Günlük Doğal Makyaj

Tüm kadınların istediği şey! Sağlıklı ve canlı bir görünüm için makyaj yapalım ama yüzümüzde makyaj yokmuş gibi doğal bir görünüm olsun. Günlük hayatta ve çalışma hayatınızda en rahat kullanabileceğiniz makyaj trendi “No Makeup Makeup” yani sağ gösterip sol vuran “yokmuş gibi makyaj”.

Sizler için harika doğal makyaj önerileri derledik. Böylece arkadaşlarınıza rahatlıkla”yok canım ne makyajı yüzümü yıkadım çıktım valla” diyebilirsiniz :).

Birinci adım olarak herzaman ki gibi cildinizi temizleyerek makyaja hazırlayın.

İkinci adım olarak cildinizi nemlendirip 20 dakika kadar cildinizin kremi emmesine izin verin.

Üçüncü adımda ten renginize uygun yağlı veya pul pul bir görünüm bırakmayacak su bazlı bir fondöten uygulayın. Dikkat etmeniz gereken şey fondötenin cilt renginizle birebir uyumlu olması. Işıltılı bir fondöten doğal makyaj için daha uygun olacaktır. Nemli makyaj süngerinizle fondöteninizi tampon hareketlerle cildinize uygulayın.

Dördüncü adım olarak sağlıklı bir görünüm için göz altı morluklarından kurtulun. Cilt tonunuzdan uygun çok açık renk olmayan bir gözaltı kapatıcısını az miktarda nokta nokta göz altlarınıza uygulayıp yayın.

Beşinci adım olarak doğal tonlarda, ışıltılı, açık renk farınızı göz kapağınıza uygulayın. Likit veya kremsi farlar toz farlara göre daha doğal bir sonuç verecektir.

Altıncı adım olarak kirpiklerinize tek kat rimel uygulayın. Rimelin gözünüzde topak topak olmaması doğal bir makyaj görünümü yakalamak için çok önemli.Rimeli kirpik diplerinizden kirpik uçlarınıza doğru zig zag çizerek uygulayın.

Yedinci adımda yanaklarımıza doğal tonlarda bir allık uyguluyoruz.Doğal görünüm için allığı az miktarda uyguluyoruz.Allığı çizgi şeklinde uygulamamaya dikkat edin.

Sekizinci ve son adımda dudaklarınıza hafif renk verecek bir dudak nemlendiricisi uygulamak olacak.İsterseniz kremsi yapıda bir nud renk rujda sürebilirsiniz.

Peki siz doğal makyaj için ne yapıyorsunuz?

 

doğal makyaj 1 doğal makyaj 2 doğal makyaj 3 doğal makyaj 4 doğal makyaj 5 doğal makyaj 6 doğal makyaj 7 doğal makyaj 8 doğal makyaj 9

doğal makyaj 9

doğal makyaj 11

doğal makyaj 12

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir